Panoráma - domy a byty za báječné ceny
Panoráma - domy a byty za báječné ceny
Panoráma - domy a byty za báječné ceny

Byty vo Viladomoch

Byty vo viladomoch ako súčasť projektu PANORÁMA v Košiciach predstavujú ojedinelý koncept, ktorý veríme, že uspokojí nároky každého, kto uprednostňuje bývanie v komornej atmosfére menšej komunity. Jeho základnou črtou je kombinácia dvoch vyhľadávaných atribútov – bývanie v meste s prírodou na dosah. Tento koncept moderného spolužitia je založený na bývaní v pohodovej skoro až rodinnej atmosfére vytvorenej predovšetkým nízkym počtom bytov v jednotlivých viladomoch. Ohradený areál okolo nich poskytuje väčšiu bezpečnosť a priestor pre každodenné aktivity a relax. Dômyselne spája výhody bývania v rodinných a bytových domoch. Jeho čaro spočíva aj v tom, že zatiaľ, čo vy sa staráte iba o komfort vášho interiéru, ktorý užívate, niekto iný (t.j. správca) sa stará o údržbu spoločných priestorov a exteriéru. Prírodné prostredie, v ktorom je areál zasadený, umocňuje pohodu a pokojnú atmosféru bývania vo Vašom byte. Navyše dostupnosť centra mesta je doslova za pár minút. Bezproblémové spojenie s mestom zabezpečí aj zastávka MHD.

View the embedded image gallery online at:
http://www.domy-kosice.sk/o-viladomoch#sigProGalleriaf89731040b

Viladomy ponúkajú širokú škálu rôznych typov bytov v šiestich  nízkopodlažných viladomoch. Bytové objekty majú 4 poschodia, plus jedno ustúpené. Nájdete tu byty na predaj od dvojizbových - vhodných pre bezdetné mladé páry, či seniorov aj byty svojou veľkosťou vhodné pre menšie, či väčšie rodiny až po priestranné penthousy, porovnateľné s bývaním v dome. Nezanedbateľnou črtou sú zaujímavé výhľady z terás, predlžených balkónov a lodžií, orientovaných na východnú alebo západnú stranu. Bezproblémový prístup do viladomov umožňujú bezbariérové vstupy. Ich bezpečnosť a súkromie umocňuje ohradený pozemok, ktorý poskytuje dostatočný priestor pre detské ihriská, lavičky a príjemné zákutia na aktívny či pasívny relax: čítanie knihy, opaľovanie, bedminton, loptové hry a pod. V areáli projektu PANORÁMA sa nachádzajú ďalšie detské a športové ihriská a polyfunkčné centrum s možnosťou nákupov, relaxu a športového vyžitia. Ďalšie možnosti pre aktívny oddych poskytuje blízky les a cyklotrasa vedúca až do Maďarska. V ohradenom areáli sa ráta aj s parkovacími miestami pre majiteľov bytov.

Prečo je kúpa bytu v novostavbe výhodnejším rozhodnutím?
Vyberte si bývanie, ktoré ušetrí vaše peniaze...

Mnohí z nás už vedia, že nie je cena ako cena. Dôležité je, čo za ňu dostanete a či zahŕňa aj tzv. „skryté“ náklady. Obzvlášť dôležité to je pri kúpe bytu, pretože ten si kupujete na dlhšie časové obdobie, prípadne na celý život.

Prečítajte si cely článok

  • Cena bytu v novostavbe a mesačné režijné náklady sú konečné náklady za byt na dlhé roky. Opravy a rekonštrukcie bytu typu zateplenie budovy, oprava strechy, výmena okien, výťahu, stúpačiek či sanity sa vás na dlhé roky nedotknú ani finančne, ani nepohodlím s tým spojeným. Okrem toho režijne náklady v našom Viladome budú vzhľadom na jeho konštrukciu a nadštandardné zateplenie /tehla Porotherm Profi, zateplená polystyrénom s hrúbkou 15 cm/ s vysokou pravdepodobnosťou nižšie ako u bežného bytového domu.
  • Pri kúpe staršieho bytu v zrekonštruovanom panelovom dome si kupujete aj dlh vo fonde opráv za rekonštrukcie, ktorý budete musieť splácať Vy a nie predávajúci.
  • Ak aj splácate hypotéku, splácate ju za svoj vlastný nový a moderný byt a nie do fondu opráv, ako to robia vlastníci starých rekonštruovaných bytov kde spôsob a kvalita rekonštrukcií je diskutabilná. Tí splácajú dlhé roky spoločný úver, nad ktorým nemajú prakticky žiadnu kontrolu a častokrát musia znovu platiť za opravy nekvalitných rekonštrukcií , ktoré ešte nie sú ani splatené.
  • V starých bytoch, hoci aj zrekonštruovaných, pretrváva stála hrozba, že si ďalšie a ďalšie komponenty bytu či bytového domu vyžiadajú generálnu opravu alebo rekonštrukciu.
  • Životnosť panelákov sa dnes odhaduje na cca 100 rokov pri primeranej údržbe. Vačšina košických panelákov je starých 40-50 rokov. Teda majú pred sebou ešte cca 50-60 rokov životnosti. Potom jeho vlastníci budú musieť zaplatiť za jeho ekologickú likvidáciu. Nový tehlový byt má pred sebou minimálne 2 krát toľko za približne rovnakú cenu. V Košiciach je množstvo tehlových domov starších ako 200 rokov.
  • V konečnom dôsledku po zrátaní všetkých úverov a príspevkov do fondu opráv, ako aj režijných nákladov, je cena bytu v novostavbe rovnaká alebo nižšia ako cena starého, či zrekonštruovaného bytu. Takže, keď uvažujete nad kúpou staršieho bytu, nezabudnite si vyžiadať od správcu bytu písomný prehľad o záväzkoch, ktoré sa k bytu viažu a za čo všetko budete musieť ako vlastník starého bytu platiť.
  • Cena starých panelových bytov v Košiciach sa podľa štatistík pohybuje v závislosti od polohy, podlažia, dispozície a iných faktorov v rozmedzí od 900 do 1100 EUR / m2. Dnes si môžete kúpiť úplne novy tehlový byt s modernou dispozíciou vo Viladome, s nadštandardným zateplením, vlastným dvorom, detským ihriskom na dobrom mieste za 1200 EUR / m2.

U nás sa stačí iba nasťahovať a nerušene bývať dlhé roky

Zatvoriť detail