Panoráma - domy a byty za báječné ceny
Panoráma - domy a byty za báječné ceny
Panoráma - domy a byty za báječné ceny

Prečo je kúpa bytu v novostavbe výhodnejším rozhodnutím?

Vyberte si bývanie, ktoré ušetrí vaše peniaze...

Mnohí z nás už vedia, že nie je cena ako cena. Dôležité je, čo za ňu dostanete a či zahŕňa aj tzv. „skryté“ náklady. Obzvlášť dôležité to je pri kúpe bytu, pretože ten si kupujete na dlhšie časové obdobie, prípadne na celý život.

 • Cena bytu v novostavbe a mesačné režijné náklady sú konečné náklady za byt na dlhé roky.
  Opravy a rekonštrukcie bytu typu zateplenie budovy, oprava strechy, výmena okien, výťahu, stúpačiek či sanity sa vás na dlhé roky nedotknú ani finančne, ani nepohodlím s tým spojeným. Okrem toho režijne náklady v našom Viladome budú vzhľadom na jeho konštrukciu a nadštandardné zateplenie /tehla Porotherm Profi, zateplená polystyrénom s hrúbkou 15 cm/ s vysokou pravdepodobnosťou nižšie ako u bežného bytového domu.
 • Pri kúpe staršieho bytu kupujete aj dlh.
  V zrekonštruovanom panelovom dome si kupujete aj dlh vo fonde opráv za rekonštrukcie, ktorý budete musieť splácať Vy a nie predávajúci.
 • Ak aj splácate hypotéku, splácate ju za svoj vlastný nový a moderný byt
  Nepplatíte do fondu opráv, ako to robia vlastníci starých rekonštruovaných bytov kde spôsob a kvalita rekonštrukcií je diskutabilná. Tí splácajú dlhé roky spoločný úver, nad ktorým nemajú prakticky žiadnu kontrolu a častokrát musia znovu platiť za opravy nekvalitných rekonštrukcií , ktoré ešte nie sú ani splatené.
 • Bez hrozby generálnych opráv
  V starých bytoch, hoci aj zrekonštruovaných, pretrváva stála hrozba, že si ďalšie a ďalšie komponenty bytu či bytového domu vyžiadajú generálnu opravu alebo rekonštrukciu.
 • Životnosť panelákov je limitovaná.
  Ich životnosť sa dnes odhaduje na cca 100 rokov pri primeranej údržbe. Vačšina košických panelákov je starých 40-50 rokov. Teda majú pred sebou ešte cca 50-60 rokov životnosti. Potom jeho vlastníci budú musieť zaplatiť za jeho ekologickú likvidáciu. Nový tehlový byt má pred sebou minimálne 2 krát toľko za približne rovnakú cenu. V Košiciach je množstvo tehlových domov starších ako 200 rokov.
 • Cena bytu v novostavbe je rovnaká alebo nižšia.
  V konečnom dôsledku po zrátaní všetkých úverov a príspevkov do fondu opráv, ako aj režijných nákladov, je cena bytu v novostavbe rovnaká alebo nižšia ako cena starého, či zrekonštruovaného bytu takže, keď uvažujete nad kúpou staršieho bytu, nezabudnite si vyžiadať od správcu bytu písomný prehľad o záväzkoch, ktoré sa k bytu viažu a za čo všetko budete musieť ako vlastník starého bytu platiť.
 • Cena starých panelových bytov v Košiciach sa podľa štatistík pohybuje v závislosti od polohy, podlažia, dispozície a iných faktorov v rozmedzí od 900 do 1100 EUR / m2. Dnes si môžete kúpiť úplne novy tehlový byt s modernou dispozíciou vo Viladome, s nadštandardným zateplením, vlastným dvorom, detským ihriskom na dobrom mieste už od 1200 EUR / m2.

U nás sa stačí iba nasťahovať a nerušene bývať dlhé roky